Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17223158



*

nr 1722 3158


Skulptur

Harry Tilgman, Björn, keramik, Tilgman Keramik. Signerad. Längd: 22 cm, höjd: 15 cm


Utrop:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 september 2025
kl 18:15:36


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn harry tilgman keramik konsthantverk skulptur tilgman keramik tilgmans keramik
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:05
  • 7206 Skulptur
    Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:15
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:41
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:18




Ladda ner broschyr