KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17223158
*
nr 1722 3158
Skulptur
Harry Tilgman, Björn, keramik, Tilgman Keramik. Signerad. Längd: 22 cm, höjd: 15 cm
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2025
kl 18:15:36
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn harry tilgman keramik konsthantverk skulptur tilgman keramik tilgmans keramik
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:41
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:18
*
Skulptur
nr 1722 3158
Skulptur
Harry Tilgman, Björn, keramik, Tilgman Keramik. Signerad. Längd: 22 cm, höjd: 15 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2025 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn harry tilgman keramik konsthantverk skulptur tilgman keramik tilgmans keramik
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:05 -
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:41 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:18



